filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Oscary
1955
http://www.oscar.com/
Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej
Oscar
Najlepszy film
wygrane
Na nabrzeżach
(1954)
Sam Spiegel
Były bokser, który jest dokerem w New Jersey, stara się przeciwstawić swoim skorumpowanym szefom, w tym swojemu starszemu bratu.
nominacje
Bunt na okręcie
(1954)
Stanley Kramer
Dziewczyna z prowincji
(1954)
William Perlberg
Siedem narzeczonych dla siedmiu braci
(1954)
Jack Cummings
Trzy monety w fontannie
(1954)
Sol C. Siegel
Najlepszy aktor pierwszoplanowy
wygrane
[Marlon Brando]
Marlon Brando
jako Terry Malloy w filmie
Na nabrzeżach
(1954)
nominacje
Humphrey Bogart
Bunt na okręcie
(1954)
Bing Crosby
Dziewczyna z prowincji
(1954)
James Mason
Narodziny gwiazdy
(1954)
Dan O'Herlihy
Przygody Robinsona Crusoe
(1954)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
wygrane
[Grace Kelly]
Grace Kelly
jako Georgie Elgin w filmie
Dziewczyna z prowincji
(1954)
nominacje
Dorothy Dandridge
Czarna Carmen
(1954)
Judy Garland
Narodziny gwiazdy
(1954)
Audrey Hepburn
Sabrina
(1954)
Jane Wyman
Wspaniała obsesja
(1954)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Edmond O'Brien]
Edmond O'Brien
jako Oscar Muldoon w filmie
Bosonoga Contessa
(1954)
nominacje
Tom Tully
Bunt na okręcie
(1954)
Karl Malden
Na nabrzeżach
(1954)
Lee J. Cobb
Na nabrzeżach
(1954)
Rod Steiger
Na nabrzeżach
(1954)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Eva Marie Saint]
Eva Marie Saint
jako Edie Doyle w filmie
Na nabrzeżach
(1954)
nominacje
Jan Sterling
Noc nad Pacyfikiem
(1954)
Claire Trevor
Noc nad Pacyfikiem
(1954)
Nina Foch
Rada nadzorcza
(1954)
Katy Jurado
Złamana lanca
(1954)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Elia Kazan]
Elia Kazan
Na nabrzeżach
(1954)
nominacje
George Seaton
Dziewczyna z prowincji
(1954)
William A. Wellman
Noc nad Pacyfikiem
(1954)
Alfred Hitchcock
Okno na podwórze
(1954)
Billy Wilder
Sabrina
(1954)
Najlepsza muzyka w dramacie lub komedii
wygrane
Noc nad Pacyfikiem
(1954)
Dimitri Tiomkin
nominacje
Bunt na okręcie
(1954)
Max Steiner
Genevieve
(1953)
Larry Adler
Na nabrzeżach
(1954)
Leonard Bernstein
Srebrny kielich
(1954)
Franz Waxman
Najlepsza muzyka w musicalu
wygrane
Siedem narzeczonych dla siedmiu braci
(1954)
Saul Chaplin
,
Adolph Deutsch
nominacje
Czarna Carmen
(1954)
Herschel Burke Gilbert
Historia Glenna Millera
(1954)
Joseph Gershenson
,
Henry Mancini
Narodziny gwiazdy
(1954)
Ray Heindorf
Nie ma jak show biznes
(1954)
Alfred Newman
,
Lionel Newman
Najlepsza piosenka
wygrane
Trzy monety w fontannie
(1954)
"Three Coins in the Fountain", wyk. Frank Sinatra
nominacje
Białe Boże Narodzenie
(1954)
"Count Your Blessings Instead of Sheep", wyk. Bing Crosby i Rosemary Clooney
Mąż dla Susan
(1954)
"Hold My Hand", wyk. Don Cornell
Narodziny gwiazdy
(1954)
"The Man that Got Away", wyk. Judy Garland
Noc nad Pacyfikiem
(1954)
"The High and the Mighty"
Najlepsza scenografia - filmy czarno-białe
wygrane
Na nabrzeżach
(1954)
Richard Day
Były bokser, który jest dokerem w New Jersey, stara się przeciwstawić swoim skorumpowanym szefom, w tym swojemu starszemu bratu.
nominacje
Dom pani Tellier
(1952)
Max Ophüls
Dziewczyna z prowincji
(1954)
Hal Pereira
,
Roland Anderson
,
Sam Comer
,
Grace Gregory
Rada nadzorcza
(1954)
Emile Kuri
,
Edwin B. Willis
,
Edward C. Carfagno
,
Cedric Gibbons
Sabrina
(1954)
Hal Pereira
,
Walter H. Tyler
,
Sam Comer
,
Ray Moyer
Najlepsza scenografia - filmy kolorowe
wygrane
20 000 mil podmorskiej żeglugi
(1954)
Emile Kuri
,
John Meehan
Na morzach i ocenach grasuje tajemniczy potwór. Najpotężniejszy amerykański okręt wojenny udaje się w poszukiwaniu bestii.
nominacje
Brigadoon
(1954)
E. Preston Ames
,
Edwin B. Willis
,
F. Keogh Gleason
,
Cedric Gibbons
Desirée
(1954)
Leland Fuller
,
Walter M. Scott
,
Lyle R. Wheeler
,
Paul S. Fox
Narodziny gwiazdy
(1954)
George James Hopkins
,
Gene Allen
,
Malcolm C. Bert
,
Irene Sharaff
Red Garters
(1954)
Hal Pereira
,
Roland Anderson
,
Sam Comer
,
Ray Moyer
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
20 000 mil podmorskiej żeglugi
(1954)
Na morzach i ocenach grasuje tajemniczy potwór. Najpotężniejszy amerykański okręt wojenny udaje się w poszukiwaniu bestii.
nominacje
One!
(1954)
Piekielna misja
(1954)
Najlepsze kostiumy - filmy czarno-białe
wygrane
Sabrina
(1954)
Edith Head
Dwaj bracia z zamożnej rodziny zakochują się w córce szofera.
nominacje
Madame de...
(1953)
Rosine Delamare
,
Georges Annenkov
Rada nadzorcza
(1954)
Helen Rose
Stacja końcowa
(1953)
Christian Dior
To może się zdarzyć każdemu
(1954)
Jean Louis
Najlepsze kostiumy - filmy kolorowe
wygrane
Wrota piekieł
(1953)
Sanzo Wada
nominacje
Brigadoon
(1954)
Irene Sharaff
Desirée
(1954)
René Hubert
,
Charles Le Maire
Narodziny gwiazdy
(1954)
Mary Ann Nyberg
,
Irene Sharaff
,
Jean Louis
Nie ma jak show biznes
(1954)
Miles White
,
Travilla
,
Charles Le Maire
Najlepsze materiały do scenariusza
wygrane
Złamana lanca
(1954)
Philip Yordan
nominacje
Chleb, miłość i fantazja
(1953)
Ettore Maria Margadonna
Ciemne sprawki
(1954)
Tom Reed
,
Jed Harris
Nie ma jak show biznes
(1954)
Lamar Trotti
Zakazane zabawy
(1952)
François Boyer
Najlepsze materiały do scenariusza i scenariusz
wygrane
Na nabrzeżach
(1954)
Budd Schulberg
Były bokser, który jest dokerem w New Jersey, stara się przeciwstawić swoim skorumpowanym szefom, w tym swojemu starszemu bratu.
nominacje
Bosonoga Contessa
(1954)
Joseph L. Mankiewicz
Genevieve
(1953)
William Rose
Historia Glenna Millera
(1954)
Valentine Davies
,
Oscar Brodney
Knock on Wood
(1954)
Melvin Frank
,
Norman Panama
Najlepsze zdjęcia - filmy czarno-białe
wygrane
Na nabrzeżach
(1954)
Boris Kaufman
Były bokser, który jest dokerem w New Jersey, stara się przeciwstawić swoim skorumpowanym szefom, w tym swojemu starszemu bratu.
nominacje
Dziewczyna z prowincji
(1954)
John F. Warren
Rada nadzorcza
(1954)
George J. Folsey
Rogue Cop
(1954)
John F. Seitz
Sabrina
(1954)
Charles Lang
Najlepsze zdjęcia - filmy kolorowe
wygrane
Trzy monety w fontannie
(1954)
Milton R. Krasner
nominacje
Egipcjanin Sinuhe
(1954)
Leon Shamroy
Okno na podwórze
(1954)
Robert Burks
Siedem narzeczonych dla siedmiu braci
(1954)
George J. Folsey
Srebrny kielich
(1954)
William V. Skall
Najlepszy dźwięk
wygrane
Historia Glenna Millera
(1954)
Leslie I. Carey
nominacje
Brigadoon
(1954)
Wesley C. Miller
M-G-M
Bunt na okręcie
(1954)
John P. Livadary
Columbia SSD
Mąż dla Susan
(1954)
John Aalberg
RKO Radio
Okno na podwórze
(1954)
Loren L. Ryder
Paramount
Najlepszy film krótkometrażowy - dwu-szpulowy
wygrane
A Time Out of War
(1954)
Terry Sanders
,
Denis Sanders
nominacje
Beauty and the Bull
(1954)
Cedric Francis
Jet Carrier
(1954)
Otto Lang
Siam
(1954)
Walt Disney
Najlepszy film krótkometrażowy - jedno-szpulowy
wygrane
This Mechanical Age
(1954)
Robert Youngson
nominacje
Strauss Fantasy
(1954)
Johnny Green
The First Piano Quartette
(1954)
Otto Lang
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
When Magoo Flew
(1954)
Stephen Bosustow
nominacje
Crazy Mixed Up Pup
(1954)
Walter Lantz
Czy świnki to świnie
(1954)
Walt Disney
Trafiony, koteczku
(1954)
Fred Quimby
W matni
(1954)
Edward Selzer
Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
wygrane
Urodzeni w czwartek
(1954)
nominacje
Jet Carrier
(1954)
Otto Lang
Rembrandt: A Self-Portrait
(1954)
Morrie Roizman
Najlepszy montaż
wygrane
Na nabrzeżach
(1954)
Gene Milford
Były bokser, który jest dokerem w New Jersey, stara się przeciwstawić swoim skorumpowanym szefom, w tym swojemu starszemu bratu.
nominacje
20 000 mil podmorskiej żeglugi
(1954)
Elmo Williams
Bunt na okręcie
(1954)
William A. Lyon
,
Henry Batista
Noc nad Pacyfikiem
(1954)
Ralph Dawson
Siedem narzeczonych dla siedmiu braci
(1954)
Ralph E. Winters
Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny
wygrane
Ginąca preria
(1954)
Walt Disney
nominacje
The Stratford Adventure
(1954)
Guy Glover
Najlepszy scenariusz
wygrane
Dziewczyna z prowincji
(1954)
George Seaton
Nadużywający alkoholu aktor dostaje szansę powrotu na scenę. Reżyser przedstawienia jest przekonany, że za złą kondycję psychiczną mężczyzny odpowiada jego żona.
nominacje
Bunt na okręcie
(1954)
Stanley Roberts
Okno na podwórze
(1954)
John Michael Hayes
Sabrina
(1954)
Samuel A. Taylor
,
Billy Wilder
,
Ernest Lehman
Siedem narzeczonych dla siedmiu braci
(1954)
Albert Hackett
,
Dorothy Kingsley
,
Frances Goodrich
Oscar Specjalny
Nagroda honorowa
wygrane
[Greta Garbo]
Greta Garbo
za całokształt pracy aktorskiej
[Danny Kaye]
Danny Kaye
za wybitną grę aktorską
Nagroda Specjalna
Nagroda honorowa
wygrane
The Kidnappers
(1953)
Jon Whiteley
Jnagrodzony Jon Whiteley za wybitną rolę dziecięcą
Nagroda honorowa II
wygrane
The Kidnappers
(1953)
Vincent Winter
Nagroda honorowa III
wygrane
Wrota piekieł
(1953)
najlepszy obcojęzyczny film zaprezentowany amerykańskiej publiczności w 1954 roku
Wyróżnieni w roku 1955
Na nabrzeżach
(
8/12
)
Dziewczyna z prowincji
(
2/7
)
20 000 mil podmorskiej żeglugi
(
2/3
)
Trzy monety w fontannie
(
2/3
)
Wrota piekieł
(
2/2
)
The Kidnappers
(
2/2
)
Sabrina
(
1/6
)
Noc nad Pacyfikiem
(
1/6
)
Siedem narzeczonych dla siedmiu braci
(
1/5
)
Historia Glenna Millera
(
1/3
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.