PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564161}

Oszukać przeznaczenie 5

Final Destination 5
5,7 60 595
ocen
5,7 10 1 60595
5,9 8
ocen krytyków
Oszukać przeznaczenie 5
powrót do forum filmu Oszukać przeznaczenie 5

Zakonczenie_SPOILER

ocenił(a) film na 6

Witam wszystkich.

Mam pytanko odnosnie koncowki bo albo to jest blad filmu albo ja czegos nie zrozumialem.Dokladniej mowiac chodzi mi o Molly dlaczego ona zginela? Rozumiem ze dziwnym trafem mogl to byc jej czas ale przeciez gdyby nie Sam nie miala by po co leciec do paryza wiec by nie zginela.Prosze o wytlumaczenie :p

ocenił(a) film na 7
gorn899

nie jest powiedziane że w wizji z początku filmu Molly nie zginęła - przecież mogła zginąć, tyle że Sam tego już nie widział - bo sam umarł. Więc śmierć równie dobrze mogła czyhać i na nią, tyle że na końcu. A jako że Sam i ten murzyn niby oszukali śmierć, to teraz ona była pierwsza w kolejce... chociaż chłopaki też za długo nie pożyły :p

a ogólnie film świetny, lepszy od żenującej 4, podobał mi się.

ocenił(a) film na 6
Shedao_Shai

No niby tak ale jakby nie patrzec Molly byla juz po bezpiecznej stronie mostu( tam jzu sie nie walilo)

Ciesze sie ze w koncu byl poruszony temat smierc za smierc. Jak to bylo powiedziane "podobno chodzi o rownowage zycie za zycie smierc za smierc"

gorn899

Witam, dla mnie to jest proste. Sam i ten afroamerykanin oszukali śmierć, to prawda. Ten Czarnoskóry poprostu otrzymał życie tego robotnika, jednak to, że on (robotnik) miał tam jakieś problemy i mógł w każdej chwili umrzeć, sam (nie Sam, tylko ten czarnoskóry :P) szybko umarł. Prawdą jest również to, iż Molly nie była na liście śmierci. Zginęła dlatego, ponieważ Sam jej zaproponował ten lot, a gdyby zrezygnowała, żyła by dalej. Ten śmiertelny lot dla Sama i Molly był (według mnie) czystym przypadkiem. Jest to moje zdanie, mozliwe że jest inaczej. Nikt tego nie wie =P. Pozdrawiam.

Mawixx

mogło być tak również że:
Jak na wizji, on (sam)ginie na moście i wizja się urywa,a może jego dziewczyna potem coś jej się stało?

sufferrosa

Oczywiście mogło być tak jak ty mówisz, każdy ma swoje zdanie, lecz ja jakoś wierze w te moje zakończenie :P
Edit: A to że jej mogło się coś później stac, jest według mnie mało prawdopodobne, ponieważ tak jak gorn899 wspomniał/a, była już po drugiej stronie mostu, w bezpieczeństwie.

ocenił(a) film na 8
Mawixx

ten spadający samochód mógł ją jakoś pociągnąć bądź ten most mógłby dalej się zawalić, ta "bezpieczna" według was część mostu wisiała sobie w powietrzu. Moim zdaniem miała zginąć, ale na samym końcu...

ocenił(a) film na 7
gorn899

też o tym myślałam... ja bym wytłumaczyla to w ten sposób, że Molly nie zginęła na moście i miała zyć i żyłaby gdyby Sam zginął. Wiadome wtedy by nie leciała tym samolotem tylko ktoś innym by lecial i by zginął, ale skoro Sam przeżył i polecieli razem to tym samym tak jakby zajeli komuś to miejsce w samolocie.. i ktoś kto miał leciec ale nie polecial zyje ich zyciem hehe albo po prostu śmierć się zdenerwowała i postanowila ją też zabić :) a tak poważnie przecież to film nie ma co gdybyć o tym ;)

gorn899

Wydaje mi się, że po prostu wylądowali na nowej liście śmierci. Tamtą skasowali, a pechem wylądowali zwyczajnie na nowej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones